Składanie życzeń świątecznych partnerom biznesowym i pracownikom – firmowe kartki bożonarodzeniowe

Składanie życzeń świątecznych partnerom biznesowym i pracownikom – firmowe kartki bożonarodzeniowe
5 (100%) 1 ocen

Każdego roku, kiedy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, pojawia się specyficzny nastrój. Pomimo, że to w każdej firmie nerwowy okres ze względu na zbliżający się koniec roku, to jednak staramy się chociaż odrobinę zadbać o miłe akcenty. Nie zapominamy na przykład o składaniu życzeń swoim kontrahentom, ale także pracownikom. I choć ta czynność stała się teraz nieco bardziej elektroniczna i wirtualna, to jednak wciąż sięgamy po tradycyjną formę czyli firmowe kartki bożonarodzeniowe. Miły gest w eleganckim tonie, do którego wraca coraz więcej osób.

Jak wybrać firmowe kartki bożonarodzeniowe?

Wybieranie kartek z życzeniami świątecznymi, które zostaną wysłane z firmy do pracowników, kontrahentów i klientów albo ważnych instytucji, przez lata odbywało się w sklepie papierniczym, na poczcie albo w markecie. Tam trzeba było przejrzeć dostępne wzory i spośród nich wybrać odpowiedni albo po prostu najładniejszy. Obecnie nadal można tak zrobić, tylko po co, skoro można to zrobić online. Nie traci się wtedy czasu na bieganie po sklepach, ale też i wybór wzorów jest o wiele, wiele większy.

A jak wybrać firmowe kartki bożonarodzeniowe? Sprawa jest dość prosta. W naszej ofercie należy przejrzeć dostępne, rozliczne wzory. Jeśli któryś wpadnie w oko, przychodzi kolej na wybór papieru, formatu i kroju czcionki. Potem wystarczy wpisać treść życzeń i w zasadzie wszystko jest gotowe.

"Z biblijnym przesłaniem" - firmowe kartki bożonarodzeniowe - Netprint
„Z biblijnym przesłaniem”

Ponieważ jednak są to kartki firmowe to może warto wykorzystać tą okazję także w celach marketingowych i umieścić na nich nazwę firmy? Oczywiście taka informacja może się znaleźć w podpisie pod życzeniami, ale to jednak trochę za mało. Jeśli firma posiada opracowany logotyp, można go przesłać w pliku i zamówić kartki z takim nadrukiem. Co ciekawe, można także przesłać firmowy branding i zamówić kartki zgodne z grafiką opracowaną dla celów reklamowych. To nie zakłóci miłego przekazu, a przy okazji pozwoli wzmocnić identyfikowanie marki na rynku.

Firmowe kartki bożonarodzeniowe – najpopularniejsze wzory

Kartki firmowe wybiera się nieco inaczej niż te wysyłane prywatnie. Trzeba brać pod wagę utarte zasady, trochę bardziej oficjalny klimat i oczywiście wizerunek firmy. Żebyście nie zginęli jednak w ogromie wzorów, przedstawiamy trzy główne grupy graficzne, które zawierają określone style kartek.

  • Modny minimalizm. To chyba najmodniejszy obecnie design dotyczący wydruków ozdobnych z tej okazji. Modne są skromne, graficzne zdobienia symbolizujące święta, osadzone na tle w kolorze głębokiej czerwieni, zieleni, granatu lub czerni. Modne są także złocenia i srebrzenia, ale w niewielkich ilościach. Na takiej kartce świątecznej stoi więc zwykle jedna choinka albo zwisa kilka bombek, ale trzeba przyznać, że to nowoczesne podejście do oprawy wizualnej życzeń prezentuje się bardzo wytwornie i doskonale pasuje na firmowe kartki bożonarodzeniowe.
"Wytworny gwiezdny pył" - biznesowe kartki bożonarodzeniowe - Netprint
„Wytworny gwiezdny pył”
  • Motywy religijne. Wiadomo, święta Bożego Narodzenia to święta religijne, więc wysyłając życzenia często chcecie zbudować odpowiedni, duchowy nastrój. W ofercie znajdziecie obszerną zakładkę z kartkami ozdobionymi grafikami o charakterze religijnym, w różnym stylu i kolorystyce, tradycyjne i zupełnie nowoczesne. Jednakże w przypadku, kiedy chcecie wysyłać firmowe kartki bożonarodzeniowe, może warto zastanowić się czy w każdym przypadku będzie to w dobrym tonie. Jeśli nie macie pewności, że adresat obchodzi te katolickie święta naprawdę czy tylko traktuje je komercyjnie jako okazję do odpoczynku, lepiej sprawdzi się jakaś neutralna grafika, np. z choinką.
  • Na wesoło. Kartka firmowa nie zawsze musi się trzymać konwencjonalnych zasad. Czasami działacie w takiej dziedzinie, że spora doza humoru jest nawet wskazana i wtedy wysyłane od was życzenia mogą być pełne wesołych bałwanów, Mikołajów, reniferów itd. Takie kartki można także rozesłać pracownikom, którzy pracują np. w terenie albo w oddziałach firmy. To niewielki, ale miły gest, a zabawna grafika zawsze wywołuje szerokie uśmiechy.
"Piernikowa grafika" - firmowe kartki bożonarodzeniowe - Netprint
„Piernikowa grafika”

Składanie życzeń z użyciem tradycyjnej korespondencji to miły zwyczaj, który sprawia, że załoga czuje się doceniona, a i kontrahenci zauważają dobre relacje. Wybierzcie więc piękne firmowe kartki bożonarodzeniowe i podarujcie wszystkim przyjemne chwile. I jeszcze mała podpowiedź, o wiele lepszy efekt będzie wtedy, kiedy szef firmy osobiście podpisze kartki. To wyraz szacunku i życzliwości dla adresata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish