Wizytówki złocone czy srebrzone? – Podpowiadamy kolorystykę i rozmieszczenie

Wizytówki złocone czy srebrzone? – Podpowiadamy kolorystykę i rozmieszczenie
4.4 (88%) 5 ocen

Wizytówka to najmniejsza forma wydruku reklamowego, która wciąż cieszy się dużą popularnością. Mimo niewielkich rozmiarów stanowi jednocześnie element kampanii reklamowej i źródło najważniejszych informacji o firmie. Ten kompaktowy charakter sprawia, że wciąż chętnie używamy takich firmowych karnecików.

Trzeba jednak pamiętać, że jego wygląd nie może być nijaki, przecież to pierwszy element, który buduje wizerunek firmy. Mamy więc dla was wyjątkową propozycję graficzną, wizytówki złocone i srebrzone, dzięki którym automatycznie tworzy się prestiżowy klimat wokół danej marki.

Kiedy warto postawić na złocenia lub srebrzenia?

Linia wizytówek dekorowanych dodatkowo srebrnymi lub złotymi detalami to odpowiedź na zapotrzebowanie nowoczesnych, prężnie działających firm, które poszukiwały prestiżowej oprawy graficznej dla swojej działalności. Oczywiście w ofercie Netprint można było znaleźć wzory o różnym charakterze, także te eleganckie i wytworne. Jednakże złocenia i srebrzenia uzupełniają je właśnie o ten wyjątkowy klimat prestiżu.

Wizytówka "Wytworna oprawa dla twojej działalności" - Wizytówki złocone i srebrzone
„Wytworna oprawa dla twojej działalności”

Wiadomo, złoto i srebro nie pasuje do wszystkich branż, jednak w wielu przypadkach to dodatek skrojony na miarę. Wpisuje się wybitnie np. w sprzedaż wszelkich towarów luksusowych, usługi z zakresu hotelarstwa, spa & wellness, chirurgii estetycznej itd., a także w niektóre usługi szkoleniowe, usługi prawne, doradcze, rozrywkowe i tym podobne.

Decydując się na wizytówki złocone lub srebrzone warto przemyśleć najpierw kwestię swojej tzw. grupy docelowej, czyli grupy konsumenckiej, do której chcecie trafić z ofertą. Jeśli będzie to głównie klient z zasobnym portfelem, ale też bardziej wygórowanymi wymaganiami, taka wizytówka będzie strzałem w dziesiątkę. Natomiast w innym przypadku złocenia i srebrzenia mogą czasami nieco odstraszać, bo będą sugerować zbyt wysokie ceny. Taką strategię marketingową zawsze warto dobrze przemyśleć, bo liczą się przecież efekty w postaci sprzedaży.

Wizytówki srebrzone i złocone – dobór kolorów

Wybierając grafiki z tej grupy na stronie Netprint, natraficie na spory wybór gotowych szablonów. Chodzi o to, aby każdy mógł dopasować wizytówkę do swojego gustu i charakteru działalności. Oczywiście można także przesłać swój projekt albo zamówić stworzenie indywidualnej grafiki na bazie wybranych kolorów, ale zawsze warto pamiętać, że nie każda barwa prezentuje się dobrze w towarzystwie błyszczących dodatków srebra i złota.

Wizytówka "Niech srebro pokreśli prestiż projektów" - Wizytówki złocone i srebrzone
„Niech srebro pokreśli prestiż projektów”

Aby twoje wizytówki złocone lub srebrzone wyglądały naprawdę imponująco i prestiżowo, wybieraj kolory, które tworzą z takimi detalami harmonijną całość. Można postawić na klasykę czyli czerń i biel, albo na połączenia wpisujące się w najmodniejsze trendy. Obecnie króluje tutaj granat, turkus, głęboka ciemna zieleń i szlachetne bordo i nasycone brązy, przy czym te dwa ostatnie kolory zdecydowanie lepiej wyglądają w połączeniu ze złotem. Natomiast srebrne detale świetnie prezentują się także w towarzystwie wszelkich odcieni modnych szarości oraz błękitów.

Wizytówki złocone i srebrzone sprytnie podzielone

Zamawianie wizytówek online z oferty pełnej gotowych szablonów ma między innymi tą zaletę, że wszystkie propozycje są wcześniej starannie przemyślane przez specjalistów od marketingu. Chodzi o to, żeby każdy z reklamowych karnetów spełniał swoją rolę jak najlepiej, przy czym ważny jest zarówno przekaz reklamowy, jak i informacyjny.

Wizytówki srebrzone i złocone muszą być też gustownie wyważone pod kątem ilości tych błyskotek. Muszą być widoczne, ale nie powinny dominować grafiki. Nie powinny także przyćmiewać logo czy nazwy firmy i zajmować zbyt dużo miejsca. Na wizytówce musi przecież pozostać odpowiednia ilość miejsca na dane kontaktowe oraz na modny ostatnio kod QR.

Wizytówka "Kamień i jego moc dekoracyjna" - Wizytówki złocone i srebrzone
„Kamień i jego moc dekoracyjna”

W ofercie Netprint znajdziecie także różne typy rozmieszczenia detali błyszczących względem kolorów i pól tekstowych. Są szablony proste, symetryczne i niesymetryczne, które mają w sobie geometryczny ład oraz te bardziej artystyczne, pełne nieregularnych linii innych detali. Ty decydujesz, jaka forma lepiej pasuje do charakteru twojej działalności.

Wizytówki złocone i srebrzone, wykorzystane w umiejętny sposób, sprawią, że w łatwy sposób zbudujesz prestiżowy wizerunek twojej firmy. Przyciągniesz klientów, którzy poszukują odrobiny luksusu, towaru z wyższej półki i obsługi na wysokim poziomie. Dalej to już twoja rola, aby udowodnić, że te złocenia i srebrzenia nie były na wyrost.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish