Gdzie trzymać wizytówki, aby klienci sami je zabierali?

Gdzie trzymać wizytówki, aby klienci sami je zabierali?
4.3 (85%) 4 ocen

Bez nich skuteczna reklama firmy czy usługi byłaby raczej niemożliwa. Posiadanie wizytówek, bo o nich mowa, to w dzisiejszych czasach konieczność. Jednak zamówienie ciekawych ich modeli to jedno, warto zastanowić się również nad kanałami ich dystrybucji.

Wszak im więcej potencjalnych klientów będzie je miało, tym większa jest szansa na to, że skorzystają z oferty. Warto zatem odpowiedzieć sobie na pytanie: gdzie trzymać wizytówki, aby klienci sami je zabierali?

Marketing wizytówkowy i jego założenia

Wizytówki można przekazywać potencjalnym klientom na wiele sposobów. Robi się to między innymi podczas branżowych spotkań. Dobrym pomysłem jest również pozostawianie ich w zaprzyjaźnionych firmach (głównie takich, w których zjawiają się osoby, które mogą być profilem naszej działalności zainteresowane). Jest i trzeci sposób na to, by miało je wielu!

Wizytówka - Projektowanie z pasją - Netprint
Wizytówka – Projektowanie z pasją

Wystarczy, że w siedzibie firmy pozostawimy je w miejscu na tyle widocznym i odpowiednio wyeksponowanym, że będą one cieszyły się dużym zainteresowaniem. Przeanalizujmy jednak tę kwestię na przykładzie!

Załóżmy, że jesteśmy właścicielami salonu kosmetycznego, w którym wykonuje się różnego typu usługi. Każde tego typu miejsce musi mieć przygotowaną przestrzeń pełniącą rolę poczekalni (bo klientka przybyła wcześniej albo też poprzedni zabieg nieco się przedłużył). W takim przypadku pozostawienie firmowych wizytówek kosmetycznych na stoliku dołączonym do sofy czy też krzeseł dla przybywających klientek będzie najlepszym rozwiązaniem.

Warto owym wizytówkom przygotować odpowiednią oprawę, niechże pojawi się w ich otoczeniu wazon z kwiatami czy gustowna świeca zapachowa. Z pewnością wiele pań z chęcią po nią sięgnie, zapoznając się z ofertą salonu w sposób dokładny i być może w przyszłości korzystając i z innych propozycji, które są w nim oferowane.

Wizytówka - Naprawy w tempie błyskawicznym - Netprint
Wizytówka – Naprawy w tempie błyskawicznym

Gdzie trzymać wizytówki, by zainteresowały one klientów?

Kiedy zatem chcemy, by potencjalni klienci sami zainteresowali się promującymi nasze usługi wizytówkami, musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach:

  • Ich dostępność powinna być duża i regularnie kontrolowana
  • Muszą być dobrze wyeksponowane, by nie ginęły w gąszczu bibelotów czy drobiazgów
  • Niech znajdą się one w miejscu, w którym nie zostaną narażone na zniszczenie, uszkodzenie czy też zabrudzenie

Warto pamiętać o tym, że jeśli ktoś zjawi się w siedzibie naszej firmy raz, być może to właśnie zabranie z sobą wizytówki sprawi, że pojawi się ponownie, bo zainteresuje go inna usługa czy też produkt. I choć mogłoby się wydawać, że tylko wręczanie ich podczas targów czy branżowych spotkań ma sens, to jednak w rzeczywistości również trzymanie wizytówek dla potencjalnych klientów w widocznym miejscu jest niezwykle sensowne.

Wizytówka - Co dziś zagramy? - Netprint
Wizytówka – Co dziś zagramy?

Należy zatem zrobić wszystko, by docierać do grupy docelowej skutecznie, to bowiem w dużej mierze świadczyć może o sukcesie danego przedsiębiorstwa. Niech zatem wizytówki zostaną wyeksponowane w taki sposób, by klienci sami po nie sięgali, to bowiem z całą pewnością zaprocentuje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish